Kanser

Kanser

Fitoterapi ile Kanser Tedavisi Mümkün

Kanser zor bir hastalıktır fakat çaresiz değildir. Kanser Tedavisi için en önemli faktör erken teşhistir ve modern tıp sayesinde kanser hastalığı erken evrelerde tespit edilebilmektedir. Yine de birçok hasta, 4. evre kanser hastası olduğunu geç fark etmektedir. Fitoterapi bilimi; kemoterapi, radyoterapi ve immünoterapi gibi modern tedavi yöntemlerinin etkisi arttırmakta, yan etkileri minimalize etmekte ve kanser hastalarının çaresi olmaktadır. Fitoterapi (Profesyonel Bitkisel Tedavi) ve modern tıbbın birlikte uygulanması ile her yıl binlerce hasta kanseri yenmektedir.

Fitoterapi sayesinde Akciğer KanseriMide KanseriProstat KanseriBağırsak (Kolon) KanseriKaraciğer KanseriMeme KanseriRahim Ağzı (Serviks) KanseriBöbrek KanseriPankreas KanseriÖzofagus (Yemek Borusu) KanseriOver (Yumurtalık) KanseriNazofarenks (Üst Yutak) KanseriRahim (Uterus) KanseriCilt KanseriTestis Kanseri ve Mesane Kanseri gibi kanser türlerinin tedavisinde önemli sonuçlar alınabilmektedir. Tıbbi bitkiler yardımıyla hastalıkların tedavi edilmesini amaçlayan Fitoterapi’nin Kanser tedavisinde kullanılmasının 5 ana amacı vardır.

 1. Kanser hücreleri ile savaşmak.
 2. Kanser hücrelerinin diğer organlara yayılmasını önlemek.
 3. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun diğer hastalıklara karşı savunmasını arttırmak.
 4. Kemoterapi ve radyoterapinin etkisini artırmak.
 5. Hastalıktan, kemoterapiden veya radyoterapiden kaynaklı baş dönmesi, baş ağrısı, mide bulantısı, kusma ve halsizlik gibi yan etkileri azaltmak.

Kanser Tedavisine Yardımcı Şifalı Bitkiler

Üniversite hastaneleri ve araştırma merkezlerinde yapılan çalışmalara göre reishi mantarıginsengzerdeçal ve yaban mersini gibi bitkilerin özleri kanser tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir. Bitkisel Çözümler bulmayı amaçlayan fitoterapi uzmanları, kanser tedavisinde etkili tıbbi bitki özleri ile (gıda takviyesi olarak kullanılan) bitkisel ürünler geliştirerek kanser tedavisinde modern tıbba destek olmaktadırlar.

Kanserden koruyucu etkiye sahip tıbbi bitkilerin sofralarda bile tüketildiği Çin ve Hindistan gibi ülkelerde kansere yakalanma olasılığı diğer ülkelere göre çok azdır. Bu iki ülkede görülen kanser vakalarının sebebi ağırlıklı olarak hava kirliliğidir. Ülkemizde en yoğun görülen kanser türü akciğer kanseridir ve ana faktörü sigaradır.

Kanser Hastaları Nasıl Beslenmeli

Dr. Hakan Özkul; Kanser Tedavisi için kendisinden randevu alan ve bitkisel çözümler bulmaya çalışan hastalarda tedavinin başarılı olabilmesi için gereken şartlar “Kanser hastasının yeme-içmeye devam etmesi ve bilincinin yerinde olmasıdır.” diyor. Kanser hastalarının ve kanser olmak istemeyen tüm sağlıklı bireylerin beslenmelerine dikkat etmesi gerekmektedir. Peki kanser hastaları nasıl beslenmelidir:

 • Zeytinyağı ve tereyağı kullanın, harici yağlarla beslenmeyin
 • Ev yapımı yoğurt ve kefir tüketin.
 • Raf ömrünü uzatmak için katkı maddesi içeren her türlü üründen uzak durun
 • Pirinç, patates, mısır ve makarna, börek vs. gibi unlu mamulleri tüketmeyin
 • Öğünlerde 1 dilim tam buğday ekmeği tüketin, beyaz ekmekten uzak durun
 • Şekerli gıdalarla beslenmeyin
 • Şekersiz bal, limon, sarımsak tüketimine önem verin
 • Sabah akşam yarım çay bardağı sızma zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı çörek otu yağı tüketin
 • Günde en az 1 öğün bol limon ve sarımsaklı kelle paça çorbası içebiliriz

Bitkisel Kanser Tedavisinin Süresi

Bitkisel Kanser Tedavisi bir süreçtir ve vücut bitkisel tedaviye anında karşılık vermez. Kanser tedavi süresi 6-12 ay arasında hastanın durumuna ve kanserin türüne göre değişmektedir. Bazı hastalarda kanserli hücrelerin 4 ay gibi kısa bir sürede yok olduğu görülmekle birlikte bazı hastalarda ise bu süre 12 ayı bulabilmektedir. Kanserli hücrelerin yok edilmesinin ardından daha düşük dozlarda bitkisel desteğin devam etmesi önerilmektedir. Burada amaç kanser hastalarının korkulu rüyası olan metastazları önlemektir.

Kemoterapi ve radyoterapi çoğu zaman kanser kök hücresini yok edemez. Bu kanser kök hücresi farklı bir organa geçerek yıllarca bekler ve güçlendikten sonra kanser hücreleri üretmeye başlar. Nükseden kanser hücreleri daha öncekilere nazaran çok daha güçlü olmaktadır. Radyoterapi ve kemoterapinin etkilerine daha dayanıklı olan bu kanser hücreleri ile mücadelede bitkisel tedavi mutlaka kullanılmalıdır.

Aşağıdaki videoda Dr. Hakan Özkul, Kanser, Kemoterapi, Akciğer Kanseri, Kanser Tedavisi ve Kansere Etkili Şifalı Bitkiler konularını anlatıyor.

Hastaya Özel Bitkisel Tedavi Önerileri

Bitkisel tedavi olarak da bilinen Fitoterapi: Tıbbi bitkiler yardımıyla hastalığın tedavi edilmesini sağlayan bir bilim dalıdır. Modern tıbbın bir parçası olan Fitoterapi ile hastalıklara karşı vücudumuz daha dirençli olmakta ve bazı ağır cerrahi uygulamaların yan etkileri minimalize edilmektedir.

Türkiye Sağlık Bakanlığı Fitoterapi’yi resmi olarak kabul etmiştir ve bu alandaki çalışmaları Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı takip etmektedir. Dünyadaki birçok ülke, hastalıkların tedavilerinde uzun süredir Bitkisel Tedavi kullanmaktadır. Almanya’da doktorların yazdığı reçetelerin yarıdan fazlası bitkisel ürünlerinden oluşmaktadır.

Dr. Hakan Özkul Kanser Tedavisi için tıbbi bitkileri rastgele kullanmak, vücudunuzda daha büyük rahatsızlıklara neden olabilir. Mutlaka uzman kontrolünde olmalısınız.” diyor. Tıbbi bitkiler hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir fakat bu bitkileri rastgele kullanmak doğru değildir. Reçetesi olmadan istediğiniz bir Antibiyotik ürününü alıp kullanamazsınız. Bitkisel ürünler de böyledir. Çünkü bitkisel ürünler Ekstrakt denilen bitki özü içerikli ve çok etkili ürünlerdir. Laboratuvar analizleri yapıldıktan sonra modern teknik imkanlar kullanılarak bitkilerin faydasız bölümleri ayrıştırılmakta ve faydalı kısımlarının özleri alınabilmektedir. Bir bitkisel ürün kapsülü, onlarca kg faydalı bitki özü ihtiva edebilmektedir.

 

Kanser hastalığıyla mücadelenizde danışmanınız olabiliriz. Kanser Bitkisel Tedavisi Uzmanı Dr. Hakan Özkul ile yüz yüze görüşmek ve sorularınızı cevaplandırmak için 0 212 580 01 01 formunu doldurabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş